Albino Rocca

Vínařství Albino Rocca se nachází přímo v Barbarescu a jeho historie sahá do 40. let minulého století. Dnes vinařství vede Monica, Daniela a Carlo Rocca, už čtvrtá generace tohoto vinařského rodu. Většina z 18 hektarů vinic které vinařství spravuje, se nachází přímo v okolí rodného domu Albina Rocca a to včetně vinice Vigna Ronchi, která má pro rodinu mimořádný význam. Dalšími dvěma "Cru" jsou Vigna Montersino a Ovello Vigna Loreto.

 

V Albino Rocca se snaží o nejčistčí výraz Nebbiola a proto k vinifikaci používají jen velké sudy o objemu 20 hl. Zajímavostí je potom různá delka extrakce. Zatímco základní Nebbiolo d'Alba zůstává ve styku se slupkami jen několik hodin u Barbaresca Angelo je to celých 55 dní.  Nebbiolo d'Alba je díky tomu velmi elegantním a dobře pitelným vínem až burgundského stylu s příjemně učesnými taniny. Oproti tomu jsou Barbaresca s delší macerací při nižší teplotě znatelně tělnatější a jsou bohaté na třísloviny. Každé Barbaresco má svoji tvář a proto si může každý najít to, které mu sedne nejvíce.

 

Při návštěvě vinařství Albino Rocca si hned všimnete jedné věci. Albino Rocca je prostě rodina, která se stará o své dědictví, ale zároveň o svou budoucnost. Je těžké ve vinařství narazit na někoho kdo není součástí rodiny protože z 12 lidí kteří ve vinařství pracují, je jich 8 přímo z rodiny.  Díky tomu cítíte, že těmto lidem víno doslova koluje v žilách a že je to celý jejich život.

Please reload

 
 
 

© Tři Zlaté Růže 2016. Created and designed by unun

Barbera_d’Alba_Gepin_DOC