Marina Cvetic v Praze a Bratislavě

Ve středu 21.9. nás přijela navštívit slavná vinařka a skvělá žena Marina Cvetic, která je majitelkou a ředitelkou vinařství Masciarelli v italském regionu Abruzzo. Absolutní vládu nad vinařstvím Marina převzala po tragické smrti jejího manžela Gianniho Masciarelliho před osmi lety. Marina se s tíživou životní situací dokázala vyrovnat a dokázala se postarat nejen o tři děti, ale také o celé vinařství, které bylo zařazeno mezi nejlépších 10 vinařství Itálie. Vinařství Masciarelli dlouhodobě sbírá různá ocenění a to i při obrovské produkci 2,5 milionů lahví ročně. Vlajková loď vinařství, víno Villa Gemma Rosso, bylo opakovaně zařazeno deníkem Wine Spectator mezi 100 nejlepších vín světa.


S Marinou jsme začali v Bratislavě pravidelnou akcí Steak & Wine Club v restauraci manželů Gergelových D-Steak House. Akce měla rekordní účast 74 milovníků vína a skvělých steaků. Gergelouci jsou úžasnými organizátory a tak nebylo překvapením, že se celý večer výborně vydařil.

Po přesunu do Prahy jsme se vydali hned na další dvě prezentace u našeho společného přítele Vesa Djorema v jeho restauraci Luka Lu. Výběr restaurace Luka Lu nebyl ani zdaleka náhodný.

Veso je totiž etnickým Srbem stejně jako Marina a je na svůj původ velmi hrdý. Celá celodenní akce tedy byla spíše poctou Marině, jako známé krajance, doprovozená živou hudbou a výstavou fotografií z života Maríny a jejího vinařství. Setkání se zůčastnilo spoustu zajímavých lidí ze světa gastronomie, businessu i umění.

Navštěvu Prahy jsme s Marinou zakončili v pátek návštěvou u našeho dobrého kamaráda Emanuela Ridiho v jeho nové restauraci Manu Risto & Launge, kde jsme se mimo jiné dozvěděli, že je Manu druhým nejslavnějším obyvatelem ostrova Elba, hned za Napoleonem Bonapartem :-).

Závěrem bych rád poděkoval všem, kdo se na naší tour podíleli a nebo se ji zůčastnili. Marina si to moc užila, já neméně a doufám, že Vy s námi taky.


Vína můžete v případě zájmu objednávat přes naše stránky a nebo přímo u mě telefonicky, nebo mailem. Naši nabídku vín Masciarelli najdete tady.


Budu se těšit zase příště,


Jonáš

#MarinaCvetic #Masciarelli #GianniMasciarelli #WineSpectator #DSteakHouse

© Tři Zlaté Růže 2016. Created and designed by unun